top of page

תוכנית מגירה

מעשה שכך היה.. לפני כשבועיים בדרכי חזרה מפגישה תוך כדי נסיעה, צדה את עיני "ערימת זבל" - כפי שהרבה אנשים היו מכנים את אותה ערימה נטושה של דברים שאין בהם שימוש. עבורי, ערימה קטנה כזו יכולה להיות כמו מחלקת אבדות ומציאות, אז שמתי 4 וינקרים ויצאתי לבחון אותה מקרוב. בין שלל הדברים הללו היו 2 שולחנות צד בשחור ובלבן עם רגלי נירוסטה (שלקחתי אחד מהם עבור אבא שלי) סט קפה יפהפיה מפורצלן ושתי מגירות ישנות, קטנות נוטפות קסם נוסטלגי טמון. הן נראו כמו מגירות דפוס עם חלוקות פנימיות ובתור חובבת רהיטים המכילים הרבה מגירות, חלמתי על שדרוגן והפיכתן לבית עבור מקבץ מאוסף הסקולטנים שברשותי.

וכבר המון זמן בא לי להגות לכם הדרכת DIY כיפית שאפשר להעביר באמצעותה כמה שעות כיפיות, במיוחד בימי קיץ שכולם בבית ללא מסגרות.. קדימה, למה אתם מחכים?

החומרים:

> מגירת עץ ישנה

> צבעי אקריליק או ספריי איכותי (באלו גוונים שתבחרו)

> נייר איכותי או טפט (לרקע של המגירה)

> מברשת/ספוג + כלי חד פעמי לצבע

> דבק מיוחד למוצרי נייר (כגון: Mod Podge)

> מיני סקולטנים

> ווים לתליה

> פטיש ומסמרים

> עפרון וסרגל

> סכין יפנית

שלב #1 בשלב הראשון מנקים היטב את המגירה הישנה על כל חלקיה. עכשיו אפשר לגשת לביצוע, בכלי חד פעמי נשפוך את הצבע הנבחר ובעזרת מברשת/רולר נתחיל בצביעת המסגרת הפנימית של המגירה. לא לשכוח לצבוע גם את עובי החומר עצמו של המסגרת, כך שהמסגרת שתתקבל תראה אחידה. מניחים לייבוש קל בין שכבה לשכבה (בין 2-3 שכבות יראה מצוין).

שלב #2

לאחר שסיימנו עם צביעת המסגרת הפנימית והדפנות שלה, אפשר לעבור לצביעת המסגרת החיצונית של המגירה. בחרתי לצבוע את המסגרת הפנימית והחיצונית בצבעים שונים (ובטכניקות שונות- צבע אקרילי בגוון חרדל וספריי כחול עמוק) כדי לקבל אפקט מעניין יותר, כמובן שניתן היה לצבוע את כולה באותו צבע. בנוסף, בחרתי להשאיר את חזית המגירה כפי שהיא עם העץ המקורי והידית, כדי לקבל מן האותנטיות של המגירה המקורית.

שלב #3 (לא יופיע בכל מגירה) המגירה שאותה החלטתי לשדרג, היא בעלת אופי מיוחד, היא קטנה במידותיה ומגיעה את חלוקות פנימיות שיושבות בשלבים ייעודים לכך, בדומה למגירות דפוס ישנות. למגירה שלי היו רק 2 חלוקות (מתוך 3 שהיו במקור) ובחרתי להשתמש בהן כמדפים פנימיים עליהם אניח את הסקולטנים שלי ולכן צבעתי אותם בספריי זהב עדין, קרוב למקור אבל עם שיק.

שלב #4 כעת שסיימנו עם העבודה "המלכלכת" יותר בהכנת המגירה המשודרגת, נתפנה ליצירת התפאורה של מעמד הסקולטנים, טפט הרקע. בחרו בנייר איכותי/טפט עם הדפס מרתק שתרצו לראות כממוסגר על קיר בביתכם. מדדו את שטח גב המגירה הפנימי וחתכו את הטפט בהתאם. מרחו בעזרת מברשת נקיה את הדבק (המותאם לנייר) על גבי משטח המגירה, מקמו את הטפט על גביו והניחו לייבוש טוב. *מומלץ להניח ספרים על גבי הטפט שהרגע הדבקתם, להידוק.

שלב #5 למעשה כעת כמעט השלמנו את מגירת הסקולטנים שלנו, נשאר רק דבר אחרון, לקבע ווי תלייה על-מנת שתוכלו לתלות את המגירה בקלות על הקיר הנבחר. הופכים את המגירה כך שהחזית כלפי מטה וממקמים שני ווים בחלק העליון ביותר של המגירה, במרחק שווה משני הצדדים ומקבעים באמצעות שני מסמרים קטנים.

*ודאו שאתם ממסמרים את הווים לעובי החומר (המסגרת ההיקפית) ולא לתוך המגירה עצמה.

יצירת בית הסקולטנים, הושלם!

השלמנו את המהפך עבור המגירה הישנה והענקנו לה חיים חדשים, בית למיני סקולטנים יפהפהים שיחזיקו מעמד המון זמן אצלכם גם אם תשכחו להשקות מידי פעם, נהדר, לא?

את תוכנית המגירה שלי מיקמתי בקיר במסדרון שלנו, שמפריד בין האמבטיה לח.שינה של אהובינו הקטן ותמיד אפשר להוציא את החלוקות הפנימיות והשתמש בו שמדף דקורטיבי לכל דבר וענין. אופציות נוספות לשימוש: כמגש אירוח קייצי או כמגש של סקולטנים שבו ניתן לאכלס הרבה יותר קטנים וחמודים כאלה ולמקם בפינה בסלון/ח.אירוח או כל רעיון אחר.

או שאפשר להשתמש כמגש אירוח

או כמגש סקולטנים שונה, תתחדשו!


הירשמו לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים במייל

תודה על ההרשמה!

פוסטים אחרונים
חיפוש לפי תגיות
אין עדיין תגים.
bottom of page