top of page

My Deer M

טרנד האותיות סחף גם אותי, מודה. אמנם זה התחיל אצלי ממש לאחרונה, אבל בקטגורית העשה זאת בעצמך אני כבר לא זרה, מאז שאני זוכרת את עצמי אהבתי לעצב ולייצר בעיקר בשתי ידיי. מאז שמתן נולד יש לי תירוץ מאוד לגיטמי ליצירת דברים שהיו עד כה רק במחשבות, כי אין אמא שלא תסכים איתי שהכי כיף זה לייצר איתם ובעיקר למענם. לכן, החלטתי הפעם לרקום לכם הדרכה לא מורכבת (אבל מצריכה השקעה של זמן) ליצירת צמד גופי תאורה מקוריים שלכם - האחד של האות הראשית של יקירכם והשני של אייל מקסים (תוספת שלי שלא מופיעה בהדרכה אבל עובדת על אותם עקרונות).

החומרים:

שבלונה מודפסת (על נייר מעט עבה) של האות הראשית

גיליון של קרטון ביצוע

טפט שעם/* צבע אקרילי/** ניירות איכותיים - אתם תבחרו את השילוב

שרשרת נורות לד (צריך לוודא שכמות הנורות מספיקה למס' החורים שסימנתם בשבלונה)

עפרון

סרגל (רצוי כזה שיש לו פס שמונע החלקה)

סכין יפנית

ספריי זהב איכותי (או כל גוון אחר שתבחרו)

דבק מתאים למודלים (לקרטון ביצוע)

* מברשת/ספוג

** דבק מיוחד למוצרי נייר (כגון: Mod Podge) - אם בחרתם לשלב ניירות איכותיים

שלב #1

מייצרים שבלונה של האות הראשית של השם הפרטי ומסמנים על גביה חורים (במרווחים שווים) כגודל הנורות שאותן בחרתם וצריכות לעבור דרכן. את השבלונה שלי שירטטתי בתוכנת שרטוט דבר שהקל על בנייתה ומיקום החורים לנורות, אבל בהחלט ניתן להוריד שבלונה מוכנה ולייצר את החורים בצורה ידנית.

* על-מנת לייצר את פריסת הנורות (החורים בשבלונה) בצורה אחידה, רצוי לחלק כל פעם צלע אחרת של האות, ע"י מתיחת קו מקצה לקצה ולחלק אותו למס' הנורות הרצוי.

בתמונות למעלה: משבלונה מודפסת על נייר ועד לקבלתה כאות עם מיקומי הנורות מקרטון ביצוע

שלב #2

מדביקים (או צובעים) את החומר שבחרתם על גבי החזית הראשית של גוף התאורה שלכם. אני בחרתי בטפט שעם שהוא מאוד נוח לשימוש ונותן מראה טבעי בשילוב הנורות לד שיאירו מתוכו. בחירה בטפט או כל נייר אחר, מוסיפה מעט זמן עבודה כיוון שצריך לעבור שוב על החורים של הנורות מהצד הנגדי.

בתמונה: חזית ראשית של גוף התאורה "M" משעם

שלב #3

לאחר שהדבקתם את החומר הרצוי על האות שלכם, הופכים אותה לכיוון השני (האות עדיין צריכה לפנות אליכם) ועוברים על החורים שוב, רק שהפעם חותכים 3 צלעות מתוך המלבן (תחתונה ו-2 צדדיות) כך שיווצרו מאין תריסים בשעם שדרכם יעברו נורות הלד. בצורה זו החורים לא יהיו בולטים לעין, כיוון שנייצר מאין מכסה קבוע לכל נורה.

בתמונות למעלה: יצירת "התריסים" שדרכם יעברו הנורות - נפתחים כלפי מעלה בזכות חיתוך 3 הצלעות האחרות

שלב #4

עכשיו שהחזית הראשית של הג.תאורה שלנו מוכנה, הגיע השלב לייצר את הדפנות שלה ובכך ליצור ג.תאורה תלת מימדי. בוחרים את העומק הרצוי עבור הג.תאורה ומייצרים פסים ארוכים של קרטון ביצוע במידה הזאת. אני בחרתי בעומק של 5 ס"מ עבור שלי, לאחר מכן מדדתי את כל הצלעות שהאות מכילה וחתכתי מפס קרטון ביצוע כל פעם את המידה הרצויה לאותה צלע והדבקתי אחת לשניה עד לכדי יצירת האות M בתלת מימד.

בתמונות למעלה: יצירת דפנות (עומק) לחזית הראשית של גוף התאורה

בתמונה: גוף תאורה תלת מימדי - הצד הראשי

שלב #5

משייפים בעזרת נייר ליטוש עדין את החיבורים שנוצרו בין פאות הקרטון ביצוע ולאחר מכן צובעים עם מברשת/ספוג לח בצבע אקרילי (בכל גוון נבחר) לאורך כל דפנות האות שלכם (את כל מה שנשאר כרגע כקרטון ביצוע חשוף).

* את הצבע האקרילי ניתן להחליף בטפט או כל רעיון שעולה על דמיונכם.

בתמונות למעלה: צביעת הדפנות (עומק) הג.תאורה, הגוון הנבחר Golden Yellow

שלב #6

מלאכת יצירת גוף התאורה האישי שלכם כמעט והושלמה, הדבר האחרון שנותר לעשות הוא להפוך אותו על גבו ולהשחיל את הנורות אחת-אחת לפי סדר הופעתן על החוט סיליקון שמקשר אותן ולהפעיל.

בתמונות למעלה: מיקום נורות הלד לפי סדר הופעתן בשבלונה ועל גבי החוט המקשר ביניהן

צמד ג.תאורה מושלמים

המשימה הושלמה, הרי לפניכם זוג מנורות שיצרתי עבור חדר הילדים של מתן והתגובה שלו כשהן הודלקו בפניו לראשונה שווה את הכל!

אהבתם? מתכננים לייצר אות מוארת משלכם? שתפו אותי בתוצאה והירשמו לבלוג לקבלת פוסטים נוספים בנושאים שונים בעולם העיצוב.

הירשמו לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים במייל

תודה על ההרשמה!

פוסטים אחרונים
חיפוש לפי תגיות
אין עדיין תגים.
bottom of page